Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Throse4
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
3 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 3 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 ----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ-----

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anna

anna


Αριθμός μηνυμάτων : 923
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ-----   ----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ----- Icon_minitimeΤετ 15 Σεπ - 8:38

Είναι η διαδικασία κατα την οποία αφήνουμε τα υλικά που θα χρησιμοποιήσουμε σε ένα ξόρκι, κάτω από τα άστρα και τη Σελήνη, προκειμένου να ποτιστούν από τη δύναμή τους. Όταν ξαστρίζουμε βγάζουμε τα υλικά μας σε εξωτερικό χώρο (πχ βεράντα, ταράτσα) μόλις πέσει το σκοτάδι και τα μαζεύουμε την άλλη μέρα πριν βγει ο ήλιος. Για τα ξόρκια που σκοπεύουν να μας φέρουν κάτι καλό, ξαστρίζουμε τις ημέρες που η Σελήνη γεμίζει (γέμιση). Αντίστοιχα στα ξόρκια που κάνουμε για να διώξουμε κάτι, ξαστρίζουμε οταν η Σελήνη αδειάζει (χάση). Συνήθως, το κάθε ξόρκι αναφέρει αν τα υλικά του χρειάζονται ξάστρισμα ή όχι. Επιπλέον το σύνηθες είναι να ξαστρίζουμε 3 βράδια εκτός και αν το ξόρκι απαιτεί κάτι διαφορετικό.



ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ:

Λόγια Γέμισης (γενικά )

1. ''Αστέρια της νύχτας και μεγάλη Εσύ Θεά, ενεργοποιήστε τα μαγικά υλικά μου για ......(ο σκοπός μας)....με τη βοήθεια των τεσσάρων στοιχείων του σύμπαντος και των ανωτέρων δυνάμεων δώστε σε αυτά τα μαγικά υλικά πνοή και ζωντάνια για να υπακούνε σ'εμενα την ...γέννα της ....''

2. Φως της Σελήνης .άκουσε με και την δύναμη σου δώσε -σε τούτα τα υλικά ----------(και εδω λέμε αυτο που θέλουμε

3. Όπως γυρίζει και γεμίζει το φεγγάρι γύρω από την γή, έτσι και να γεμίσει/ούν ενέργεια ετούτο/α εδώ το υλικό για εμένα τον/την τάδε γέννα της τάδε και να μου δώσουν δύναμη για να.... (και λέμε αυτό που θέλουμε)



Λόγια Γέμισης (ερωτικά )

1. Θεές του έρωτα ,της αγάπης και της ένωσης αγγίξτε και ευλογήστε τα μαγικά αυτά υλικά μου για .....(ο σκοπός μας)....έτσι ωστε να έχω επιτυχία εγώ η τάδε γέννα της τάδε ... !!!

2. Άστρα δώστε δύναμη στα υλικά μου για να πετυχω αυτο το ξόρκι και να γεμίσει αγάπη και πάθος ο τάδε γέννα της τάδε για εμένα την τάδε γέννα της τάδε.

3. Άστρα φωτεινά -ακούστε με δυνατά και όπως σηκώνετε το κύμα της Θάλασσας έτσι και 0/η τάδε γέννα της τάδε να ξεσηκωθεί και να φουντώσει για μένα τον/την τάδε γέννα της τάδε.



Για Ερωτα κι Αγαπη:

"Οπως γεμιζει το Φεγγαρι, ετσι να γεμισει κι η καρδια του (ταδε) του γιου της (ταδε), απο ερωτα/αγαπη για εμενα την (ταδε) την κορη της (ταδε)... Γενοιτο"



Για επαναφορα:

"Οπως γυριζει και γεμιζει το φεγγαρι, ετσι να γυρισει κι ο (ταδε) ο γιος της (ταδε) σε μενα την (ταδε) την κορη της (ταδε) και να γεμισει με την παρουσια του το σπιτι μας... Γενοιτο"



Για Τυχη:

"Μοιρες μου Καλομοιρες μου, που γυρνατε μες στην Νυχτια και συντροφευετε την Τυχη των ανθρωπων... Ελατε κοντα σε μενα την/τον (ταδε) την/τον γεννα/γιο της (ταδε) και φερτε μου την καλη μου Τυχη.. Γενοιτο"



Για Προστασια:

"Με τα Ιερα και Παναγαθα ονοματα του Θεου Αδωνάϊ, Σαβαώθ, Τετραγράμματος, σας επικαλουμαι ω, φωτεινα οντα, ω, Αγγελοι δωστε δυναμη σε τουτα τα υλικα μου, να μου δωσουν την προστασια που χρειαζομαι... Αμην"



Για καθε καλο:

"Σε επικαλουμαι και σε εμπιστευομαι, ω φωτεινο Ον, ω Αγγελε μου, Φυλακα μου... Φυλλαξε με, Φωτισε με, Διδαξε με, Δειξε μου το φως και τον μονοπατι το σωστο να διαβω... (ή ο,τι αλλο θελουμε)...Αμην"



Χάση (γενικά )

1. Όπως αδειάζει και χάνεται το φεγγάρι έτσι να χαθούν
και να φύγουν τα εμπόδια που έχω εγώ -------γέννα ----
(και λέμε την επιθυμία )


2. ''μαύρες νύφες και βασιλιάδες του σκότους δώστε στα μαγικά αυτά υλικά τη δύναμη να διώξουν αυτό που θα τους προστάξω εγώ η .....της....''



Μοίρες (γενικα)

1. ''μοίρες μου καλομοίρες μου ζητώ την προστασία σας ,ζητώ την ευλογία σας ,ζητώ την ενέργεια σας στα υλικά μου''....ή μπορείτε να πείτε και κάτι δικό σας ανάλογα με το ξόρκι....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://randevou-ston-aera5.free-game-talk.com/forum
 
----ΞΑΣΤΡΙΣΜΑ-----
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ- ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ :: KAΦΕ ΜΕ ΤΗΝ ΔΕΣΠΟΙΝΑ-
Μετάβαση σε: