Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Throse4
Παρόμοια θέματα
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 14, στις Τρι 27 Δεκ - 2:22
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Admin
Admin
ΔΕΣΠΟΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR   MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR Icon_minitimeΚυρ 3 Οκτ - 1:26

MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πρωταγωνιστές
Σαν Χονγκλέι, Νι Νταχόνγκ, Ζάο Σενγιάνγκ, Γιαν Νι
Σκηνοθεσία
Ζανγκ Γιμού
Σενάριο
Σι Τζιανκουάν, Σανγκ Τζινγκ

Είδος Ταινίας
Μαύρη Κωμδία

Υπόθεση

Ο Ουάνγκ είναι ένας καταθλιπτικός, πανούργος και πλεονέκτης ιδιοκτήτης εστιατορίου noodles. Η παραμελημένη σύζυγός του τον απατά με έναν υπάλληλό του, αλλά εκείνος παρακολουθεί την κάθε τους κίνηση. Αποφασίζει να αναθέσει τη δολοφονία τους στον αστυνομικό Ζανγκ, νομίζοντας πως έχει βρει την ιδανική λύση για να δώσει τέλος σε αυτή την ιστορία. Ο Ζανγκ όμως είναι εξίσου μοχθηρός και έχει τη δική του ατζέντα. Καθώς η πλοκή περιπλέκεται και το σχέδιο μοιάζει να είναι τέλειο, τα πάντα θα ανατραπούν για κάθε έναν από τους ήρωές μας...

Κριτικη

Ο παγκοσμίου φήμης Κινέζος σκηνοθέτης Ζανγκ Γιμού ("Hero") ξαφνιάζει, επιλέγοντας να παρουσιάσει τη δική του εκδοχή της κλασικής ταινίας "Μόνο Αίμα" των αδερφών Κοέν, ποτίζοντάς τη με μαύρο χιούμορ και όχι μόνο. Είναι λίγο Σουρεαλιστικη αυτή η μίξη νουαρ ,ταινία εποχής και κωμωδία της ταινίας και αυτή η μίξη είναι που την απογειώνει. Βασικά αν γινόταν μάθημα στις σχολές σκηνοθεσίας ''πως μπορώ να κάνω το τέλειο ριμέικ , θα είχαν σίγουρα το poster της ταινίας δίπλα . Δεν έχει την πολυτέλεια των 3 τελευταίων ταινιών του Σκηνοθέτη(Ηρωας,Ιπτάμενα Στιλέτα,η κατάρα του Χρυσού μαργαριταριού) αλά έρχεται με ένα αέρα πολύ δυνατό και όσοι κρίνουν αυτην την επιλογή του Γιμου ας ανατρέξουν στο παρελθόν του σκηνοθέτη και εκεί θα δούν και το πραγματικό του έργο,που μας θυμίζει και έντονα η νέα του αυτή ταινία με λίγο βέβαια αμερικάνικη πινελιά.

Κριτική/Επιμέλεια: Καζιάνης Γιώργος



NewsIt
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dream.forumgreek.com
 
MIA ΓΥΝΑΙΚΑ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΕΝΑ NOODLE BAR
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πάτρα: Αιματηρή ληστεία τράπεζας - Χτύπησε με όπλο τον ταμία!
» ΓΥΝΑΙΚΑ -Coogar
» Αναζητούν τη γυναίκα που πέταξε το νεογέννητό της

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ_ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΘΕΑΤΡΟ :: ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ-
Μετάβαση σε: