Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Throse4
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 14, στις Τρι 27 Δεκ - 2:22
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anna

anna


Αριθμός μηνυμάτων : 923
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου!   Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου! Icon_minitimeΤετ 16 Μαρ - 4:58

Πόσες φορές σας έχει ανεβεί το αίμα στο κεφάλι; Πόσες φορές βγήκατε εκτός εαυτού; Πόσες φορές βάλατε τις φωνές και θελήσατε να τα σπάσετε όλα γύρω σας ;

Απειρες ίσως; Mπορείτε όμως να θυμηθείτε τι αποτελέσματα είχε ο ανεξέλγκτος αυτός θυμός σας;

Σας έδωσε λύσεις; OXI.
Σας έκανε να νιώσετε καλύτερα; ΟΧΙ. Μάλλον έφερε την καταστροφή!

Για να αποφεύγετε λοιπόν να γίνεται η “σφαγή του Δράμαλη” και να βγαίνουν τα μαχαίρια κάθε φορά που κάτι δεν πάει καλά διαβάστε μερικούς τρόπους αυτοελέγχου για να μην κάνετε κάτι που με μαθηματική ακρίβεια… θα το μετανιώσετε μετά!

•Με το που αισθάνεστε το αίμα ν ανεβαίνει στο κεφάλι , και πρίν αρχίσετε να έχετε δολοφονικές τάσεις , πάρτε αργές και βαθιές αναπνοές και μετρήστε μέχρι το 10.Παλιό αλλά αποτελεσματικό.Αυτό σας αποτρέπει από επιπόλεες και ίσως επικύνδυνες κινήσεις.•Προσπαθήστε να σκεφτήτε την όλη κατάσταση που σας έχει εκνευρίσει από διάφορες οπτικές γωνίες και όχι μόνο από την δική σας! Μπορεί να μην είχατε αφήσει περιθώρια στους άλλους να σας συμπεριφερθούν διαφορετικά από ότι σαςν συμπεριφέρθηκαν. Αναρωτηθείτε λοιπόν αν ο θυμός σας είναι δικαιολογημένο.
•Σκεφτήτε το αντικείμενο του θυμού σας , την αφορμή αλλά και τον πραγματική αιτία.Ξεπεράστε την επιφανεια και ξεκαθαρίστε με τον εαυτό σας το τι εκτόκτευσε τη αδρεναλίνη σας στα ύψη!
•Προσπαθήστε να πάρετε μια θετική στάση και να ηρεμήσετε και εσείς…αλλά και οι γύρω σας.Αυτό βέβαια προυποθέτει να έχετε ηρεμήσει λιγάκι. Αν παραδείγματος χάρη ο διευθυντής σας έκανε κάτι που σας αδίκησε , ελέξτε τον εαυτό σας , ηρεμήστε και μετά συζητήστε το μαζί του , για να πετύχετε και αυτό που θέλετε. Και πρός Θεού….μην ξεσπάτε σε όποιον άτυχο βρέθηκε στον δρόμο σας.
•Η κούραση και το στρες αυξάνουν τις πιθανότητες…θερμών επεισοδίων! Αποφεύγετε τις σοβαρές και επίφοβες για πρόκληση θυμού συζητήσεις σε στιγμές κούρασης και άγχους.
•Γυμναστείτε! Ναι καλά διαβάσατε! Ξεσπάστε στα βαράκια και όχι στους γύρω σας. Εκτονώστε την αδρεναλίνη σας δημιουργικά ,φτιάχνοντας ένα όμορφο σώμα , αντί καταστροφικά…δημιουργώντας εχθρούς και παρεξηγήσεις.
•Αν έχετε καταλάβει πως συγκεκριμένες συμπεριφορές κάνουν το μάτι σας να γυαλίζει , πείτε στους γύρω σας πως καλό θα ήταν να τις αποφεύγουν ….και σεις αποφεύγετε να τους προκαλείτε.
•Αποφύγετε άτομα κα καταστάσεις που ξυπνάνε…το κτήνος μέσα σας!
•Προγραμματίζετε καλύτερα τον χρόνο και τα ραντεβού σας!Το να αργείτε ή να πνίγεστε σε ένα απρογραμμάτιστο κυκεώνα δουλειάς μάλλον σας κάνει να θέλετε να ….ξεσπάσετε!
•Πάντα να βλέπετε πιο μακριά απ τα απλά γεγονότα! Εντοπίστε τις προοπτικές που έχει ένα μικρό θέμα να γίνει μια μεγάλη καταστροφή με ανυπολόγιστες συνέπειες στις σχέσεις σας με τους γύρω σας.
Προλάβετε την καταστροφή και τον εκνευρισμό , με χιούμορ. Εάν ξεκαρδιστείτε στα γέλια….σίγουρα δεν θα θυμώσετε τελικά!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://randevou-ston-aera5.free-game-talk.com/forum
 
Να μην ξεχνάω….να ελέγχω τον θυμό μου!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΨΥΧΑΓΩΓΙΑ- ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ :: ΚΟΥΣ-ΚΟΥΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ......-
Μετάβαση σε: