Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Πεφταστέρια  Throse4
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
Πεφταστέρια  Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 Πεφταστέρια

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
anna

anna


Αριθμός μηνυμάτων : 923
Ημερομηνία εγγραφής : 22/06/2010
Ηλικία : 59
Τόπος : Αθήνα

Πεφταστέρια  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πεφταστέρια    Πεφταστέρια  Icon_minitimeΠαρ 23 Ιουλ - 8:38

ΤΙ ΕΓΙΝΑΝ, αλήθεια, τα αστέρια της ευρωπαϊκής Κεντροδεξιάς; Εκεί που φαίνονταν κυρίαρχα τώρα µοιάζουν µε πεφταστέρια.

Η ΑΝΓΚΕΛΑ Μέρκελ είχε την ίδια πορεία µε το ευρώ, ενώ εξέλεξε Πρόεδρο Δηµοκρατίας µε την τρίτη ψηφοφορία. Τον Σίλβιο Μπερλουσκόνι τον πρόλαβαν – ύστερα από µια δεκαετία τρεχάλας – οι ατασθαλίες του. Και ο Νικολά Σαρκοζί έχει µπλέξει σε µια υπόθεση πολιτικού χρήµατος µε πρωταγωνίστρια την κουφή ογδοντάρα κληρονόµο µιας αυτοκρατορίας καλλυντικών την οποία η κόρη της θέλει να θέσει υπό απαγόρευση. Για να έχετε πλήρη εικόνα, προσθέστε τον Ζοζέ Μπαρόζο που έχει ξεθυµάνει πριν κλείσει χρόνο στη δεύτερη θητεία του και, ως µαϊντανό, τον Κώστα Καραµανλή που πάει να κλειδώσει τη διεθνή υστεροφηµία του ως «ένας από τα επτά καθάρµατα της κρίσης», κατά το γαλλικό περιοδικό «Μαριάν».

Ακόµη κι ο Ντέιβιντ Κάµερον που ξανάφερε στην εξουσία τους Συντηρητικούς στη Βρετανία φαίνεται τόσο χλωµός που είναι σαν να µην υπάρχει – αφήστε που είναι πρωθυπουργός κυβέρνησης συνασπισµού µε τους Φιλελεύθερους.

Η ΠΟΛΙΤΙΚΗ είναι τοπική υπόθεση. Και σε κάθε χώρα υπάρχει µια εξήγηση για τα δεινά της Δεξιάς. Ωστόσο, υπάρχει πολιτική µε κεφαλαίο και µε µικρό «π». Τα ευρωπαϊκά συντηρητικά κόµµατα έχουν χάσει στην πρώτη. Δεν εµπνέουν. Ακόµη χειρότερα: έχουν εγκλωβιστεί στις ατζέντες τηςΑκρας Δεξιάς. Στη Γαλλία η Μαρίν Λε Πεν σέρνει από τη µύτη τον Σαρκοζί που φοβάται ότι θα χάσει επαφή µε το συντηρητικό µικροαστικό ακροατήριο. Στην Ιταλία ο ακροδεξιός Φίνι έχει βγάλει από την πρίζα τον Μπερλουσκόνι. Και στη Γερµανία, η Μέρκελ είναι αιχµάλωτη των Φιλελευθέρων. Οταν ο αρχηγός τους Γκίντο Βεστερβέλε δεν της πάει κόντρα για να υπάρξει, την παρασύρει στις εµµονές της µειοψηφίας. Μια από αυτές, έκανε την Ανγκελα να χάσει και λεφτά και πολιτικό κεφάλαιο στην ιστορία της Ελλάδας.

ΙΣΩΣ ΗΔΕΞΙΑ έχει πεποίθηση και αποφασιστικότητα – δηλαδή, για να συνεννοούµαστε, αυταρχισµό. Δεν έχει όµως όραµα.

Ισως είναι αρκετό καιρό στην εξουσία ώστε να υποφέρει εµφανώς από τις παθολογίες της – κοινώς να έχει µπλέξει σε σκάνδαλα. Η ουσία, πάντως, είναι ότι µια πολιτική περίοδος, που ξεκίνησε πριν από πέντε έξι χρόνια, αρχίζει να φτάνει στα όριά της. Ενα σενάριο θα ήταν να ισχύσει ο νόµος της εναλλαγής, άρα τα εκλογικά ακροατήρια να αρχίζουν να κοιτάζουν πάλι προς την Κεντροαριστερά. Ενα άλλο σενάριο θα ήταν να έχουµε φυγόκεντρες τάσεις – ας πούµε στροφή προς εναλλακτικές δυνάµεις όπως οι Πράσινοι. Ενα τρίτο σενάριο, το πιο σκοτεινό, βλέπει µια ενίσχυση ακραίων πολιτικών τάσεων, κάτι σύνηθες σε περιόδους οικονοµικής κρίσης.

Ο φόβος είναι δηλαδή µήπως η Δεξιά αφήσει στη θέση της κάτι χειρότερο από αυτήν.

ΝΕΑ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://randevou-ston-aera5.free-game-talk.com/forum
 
Πεφταστέρια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ :: ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: