Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Throse4
Παρόμοια θέματα
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή"

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Admin
Admin
ΔΕΣΠΟΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή"   Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή" Icon_minitimeΣαβ 2 Οκτ - 3:09

Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή"

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


*Πριν αρχίσω να μιλάω... θα ήθελα να διευκρινίσω τα εξής: πρώτον, δεν αναφέρομαι σε όλες τις γυναίκες, αλλά σε αρκετές από εσάς. Δεύτερον, υπάρχουν και άντρες που κάνουν το ίδιο, αλλά αυτό δεν είναι το θέμα μας σήμερα. Το θέμα μας είναι το εξής...

Τυγχάνει να έχω βρεθεί ουκ ολίγες φορές σε συζητήσεις με γυναίκες φίλες μου για τον... ιδανικό άνδρα. Άλλες ψάχνετε ψηλό, ξανθό, με μπλε μάτια, άλλες πιο λατίνους, άλλες έχετε μια αδυναμία στην κοιλίτσα και πάει λέγοντας. Μια χαρά ως εδώ... Όλοι έχουμε προτιμήσεις, όλοι έχουμε τα αδύνατα σημεία μας στο αντίθετο φύλο. Όταν όμως προκύπτει ζήτημα... φορολογικών στοιχείων τότε κυριολεκτικά μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Μήπως είχε δίκιο η Marilyn; Τα διαμάντια είναι όντως ο καλύτερος φίλος της γυναίκας;

"Καλός ο Γιώργος, αλλά με τη δουλειά που κάνει δεν μπορεί να με βγάλει ούτε για σουβλάκι!" μια από τις ατάκες που πολλές ξεστομίζουν χωρίς να κοκκινίζουν. "Εντάξει μωρέ, είναι δυνατόν 30 χρόνων άνθρωπος να μην έχει ένα αμαξάκι της προκοπής να με πάει καμιά βόλτα;"! "Εγώ μπορεί να θέλω να κάνω τα ταξίδια μου, να πάω τις εκδρομές μου... πώς θα μου τα προσφέρει με τρεις και εξήντα που παίρνει;".


Η αγάπη δεν μετριέται σε είδος....

Αντιλαμβάνομαι πως ένα ρομαντικό ταξίδι στο Παρίσι με το έτερόν σου ήμισυ θα ήταν ιδανικό. Καταλαβαίνω πως ένα loft α λα Παπακαλιάτης με "κόζι" έπιπλα και πρωινό με θέα την Ακρόπολη θα σου έφτιαχνε την ημέρα. Κι εγώ θα ήθελα να σε βγάλω για φαγητό στο πιο χλιδάτο εστιατόριο της πόλης, με αφορμή την επέτειό μας... ή χωρίς αφορμή! Όμως δεν γίνεται να ζητάς από τη σχέση σου να φτιάξει για σένα το ιδανικό lifestyle. Μήπως πιστεύεις πως εγώ δεν ονειρεύομαι μια πιο άνετη ζωή και φυσικά να σου προσφέρω τις ρομαντικές στιγμές των ονείρων σου; Είναι όμως στο χέρι μου να το κάνω αυτό; Πιστεύεις πως μπορώ να ζω την ζωή που ονειρεύεσαι και για κάποιο, ανεξήγητο λόγο δεν το κάνω; Έτσι είναι η ζωή!Welcome to reality... πόσοι άνδρες στην Ελλάδα θα μπορούσαν να σου προσφέρουν κάτι αντίστοιχο;

Πέρα όμως από την πικρή αλήθεια, εκείνο που με εκνευρίζει περισσότερο σε αυτή τη "γυναικεία" λογική περί σχέσεων είναι πως αισθάνομαι ότι μετράς τη σχέση μας σε είδος. Όταν με πρωτοείδες στο μπαράκι με πρόσεξες για αυτό που είμαι. Ήρθαμε ο ένας κοντά στον άλλο γιατί ταιριάζαμε, γιατί αισθανόμασταν πως αυτό το "κάτι" που συνέβαινε ανάμεσά μας ήταν ξεχωριστό. Δεν υπήρχε πουθενά η οικονομική μας κατάσταση ή τα περιουσιακά μας στοιχεία. Δεν θέλω να πω πως όλες οι γυναίκες είναι συμφεροντολόγες... όμως, αυτές οι ανησυχίες και τα σύννεφα στις σχέσεις ανδρών και γυναικών προκαλούνται σχεδόν πάντα από την πλευρά της γυναίκας.


Όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα

Προσωπικά, πιστεύω πως όταν προκύπτει τέτοιο θέμα, ότι το προτοφόλι μου δηλαδή δεν μπορεί να καλύψει τις ανάγκες σου ή τα όνειρά σου, είναι μάλλον ώρα να πάρω το δισάκι μου στο ώμο και να φύγω! Αν αυτό που ένιωθες για μένα σε γέμιζε πραγματικά, τότε δεν θα σε ενοχλούσε που τις περισσότερες φορές προτιμώ να καθόμαστε σπίτι. Ούτε θα σε πείραζε να πάμε για καφέ με το μετρό! Το μόνο που θα σε ενδιέφερε θα ήταν να είμαστε μαζί. Πρόσεξε μόνο μήπως αυτές οι Lifestyle ανησυχίες σου σε αφήσουν μόνη. Γιατί ο έρωτας δεν έρχεται ποτέ με πιστοληπτική ικανότητα.

TLife
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dream.forumgreek.com
 
Ένας άνδρας αγανακτεί: Δεν είμαι το μέσο σου για την "Μεγάλη ζωή"
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Barack Obama: Ο πιο στιλάτος άνδρας του πλανήτη
»  ΟΤΑΝ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΤΙΝΑ......
» Ένας "Big Brother" με celebrities

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ :: ΑΝΔΡΑΣ-ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ-ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: