Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Throse4
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Admin
Admin
ΔΕΣΠΟΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή   Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΣαβ 5 Φεβ - 2:52

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Η διαστημική υπηρεσία των ΗΠΑ, NASA, ανακοίνωσε ότι την Πέμπτη 2 Δεκεμβρίου θα δώσει συνέντευξη Τύπου στην Ουάσιγκτον σχετικά με μια επιστημονική ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή.

Η Nasa αναφέρει στην επίσημη ιστοσελίδα της ότι "θα δώσει συνέντευξη Τύπου στις 14:00(EST) (21:00 ώρα Ελλάδος) την Πέμπτη, 2 Δεκεμβρίου για να συζητήσει για μία ανακάλυψη στην αστροβιολογία που θα έχει συνέπειες στην αναζήτηση αποδείξεων για την εξωγήινη ζωή".

Όπως ήταν αναμενόμενο, η ανακοίνωση αυτή προκάλεσε "πανζουρλισμό" κυρίως στο διαδίκτυο, δημιουργώντας πολλές εικασίες για το νόημα της, ωστόσο η Υπηρεσία δεν θέλησε να δώσει περαιτέρω λεπτομέρειες.

Σημειώνεται ότι η αστροβιολογία είναι ένα πεδίο που ερευνά τη ζωή στο σύμπαν, όπως την προέλευσή της και την ανάπτυξή της, τη θέση της, καθώς και τις πιθανότητές της να διαιωνιστεί.


ΠΗΓΗ:Mediasoup
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dream.forumgreek.com
CYRANO

CYRANO


Αριθμός μηνυμάτων : 1260
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2010
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή   Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή Icon_minitimeΤετ 9 Φεβ - 8:16

H ανακοινωση της ΝΑΣΑ ηταν μια πομφολυξ. Αν δεν το μαθατε ακομη, αφορουσε σε γηινα μικροβια που, μεγαλωνοντας σε περιβαλλον υποβρυχιων καμιναδων πλουσιο σε αρσενικο, εχουν αντικαταστησει τον φωσφορο σε ολες τις χρησεις του, ακομη και στο γονιδιωμά τους, με αρσενικο, που ειναι βεβαια απο χημικη αποψη το πλεον συγγενες ομοειδες στοιχειο. Τιποτα εξωγηινο, εξωπραγματικο. Εφροντισαν μονο για μεγιστη προκαταβολικη δημοσιοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Nasa: Ανακάλυψη που σχετίζεται με την εξωγήινη ζωή
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BLOGS :: BLOG CYRANO-
Μετάβαση σε: