Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Throse4
Παρόμοια θέματα
    Σύνδεση
    Ψευδώνυμο μέλους:
    Κωδικός:
    Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
    :: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
    Πρόσφατα Θέματα
    » MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΓΙΑ ΠΕΣ......
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    »  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Εθνική έρημος...
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Το αστερακι μου!!!!!
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    Παρόντες χρήστες
    1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

    Κανένας

    Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
    ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
    Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    Συνταγές από το GreekCook.gr
    ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

     

     ΗΛΙΑΚΗ ΕΚΛΑΜΨΗ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    CYRANO

    CYRANO


    Αριθμός μηνυμάτων : 1260
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2010
    Ηλικία : 57
    Τόπος : Αθηνα

    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: ΗΛΙΑΚΗ ΕΚΛΑΜΨΗ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ   ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΤετ 16 Φεβ - 13:32

    Απο της 13ης Φεβρουαριου τρεις ενεργητικές εκλάμψεις συνεβησαν στον Ήλιο και εξεπεμψαν ακτινες Χ και σύννεφα ηλεκτρικως φορτισμενου πλάσματος, που ονομάζονται στεφανιαίες εκτινάξεις μάζας (ΣΕΜ), προς την κατευθυνση της Γαιας μας. Η μεγαλύτερη από τις τρεις εκλαμψεις (μια X2.2 στις 01:56, 15η Φεβρουαρίου) είναι η μεγαλύτερη σε διάστημα τεσσάρων ετών. Μολις στις 13 Δεκεμβριου 2006 υπηρξε μια μεγαλύτερη.
    Ήδη μια ΣΕΜ έφθασε στις 14 Φεβρουαριου, πυροδοτώντας εμφανιση του Βόρειου Σέλαος (Aurora Borealis) την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου , νοτιότερα από το συνηθισμένο.
    Οι δύο άλλες ΣΕΜ αναμένεται να φθάσουν μέσα στις επόμενες 24-48 ώρες. Πρόσφατες εκτιμήσεις δείχνουν άφιξη αργα την 17η ή ενωρις την 18η Φεβρουαριου. Μαγνητικές καταιγίδες είναι πιθανό να ακολουθήσουν την άφιξη αυτών των ΣΕΜ.
    Περαιτέρω εμφανίσεις του Βόρειου Σέλαος (Aurora) είναι δυνατες κάποια στιγμή μέσα στα επόμενα δύο βράδια, αν οι ουρανοί είναι καθαροι και οι κορυφές της δραστηριότητας συμβαινουν σε τοπική νυχτερινή ωρα.
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
    CYRANO

    CYRANO


    Αριθμός μηνυμάτων : 1260
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2010
    Ηλικία : 57
    Τόπος : Αθηνα

    ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΗΛΙΑΚΗ ΕΚΛΑΜΨΗ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ   ΗΛΙΑΚΗ  ΕΚΛΑΜΨΗ  ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ  ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ Icon_minitimeΔευ 21 Φεβ - 11:55

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
    Το Βορειο Σελας κοντα στο νορβηγικο Τρόμσε σημερα 21/2
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    ΗΛΙΑΚΗ ΕΚΛΑΜΨΗ ΣΗΜΑΤΟΔΟΤΕΙ ΕΡΩΤΑ ΚΑΙ ΑΓ. ΒΑΛΕΝΤΙΝΟ
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » ΗΛΙΑΚΗ ΕΚΛΑΜΨΗ ΠΡΟΟΙΩΝΙΖΕΤΑΙ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BLOGS :: BLOG CYRANO-
    Μετάβαση σε: