Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Throse4
Παρόμοια θέματα
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη!

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Admin
Admin
ΔΕΣΠΟΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη!   Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη! Icon_minitimeΤετ 23 Φεβ - 9:03

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

"Παιδική χαρά"! Αυτή είναι η κωδική ονομασία της επιχείρησης απεγκλωβισμού Ελλήνων και Κινέζων από τη Λιβύη! Στο ΓΕΕΘΑ έχουν πάθει "νευρικό κλονισμό" από την παντελή έλλειψη συντονισμού και επικοινωνίας με το Υπουργείο Εξωτερικών, το οποίο δείχνει να θέλει να ηγηθεί μιας επιχείρησης,χωρίς όμως να ξέρει πως!

Εδώ και τρεις ημέρες η ΠολεμικΆεροπορία έχει θέσει σε ετοιμότητα τρία μεταγωγικά αεροσκάφη της στην . Το ΥΠΕΞ δεν τα έχει χρησιμοποιήσει,επικαλούμενο προβλήματα με τον εναέριο χώρο της Λιβύης και τα αεροδρόμια της χώρας. Ωστόσο η ΠΑ δηλώνει έτοιμη να επιχειρήσει υπό "οποιεσδήποτε συνθήκες" ,υπενθυμίζοντας ότι δεν είναι η Ολυμπιακή. Ηδη αεροπλάνα απο άλλες χώρες -Γαλλία και Αγγλία- υλοποιούν τα σχέδια εκκένωσης και μεταφοράς των πολιτών τους!

Και την ώρα που οι ξένοι πολίτες εγκαταλείπουν την Τρίπολη, μερικοί Ελληνες είναι "εγκλωβισμένοι" στο αεροδρόμιο της Λιβυκής πρωτεύουσας! Επιχείρησαν να επιστρέψουν στην Ελλάδα μέσω της εταιρείας Libyan Airlines, αλλά -όπως καταγγέλουν οι ίδιοι- υπάλληλοι του αεροδρομίου Ελ. Βενιζέλος τους είπαν ότι...έχουν απεργία! Ωστόσο, πηγές του ΥΠΕΞ, δηλώνουν ότι δεν γνωρίζουν αυτό το περιστατικό, καθώς ουδείς τους έχει ενημερώσει πως υπάρχουν Ελληνες στη συγκεκριμένη πτήση, η οποία εν τέλει ακυρώθηκε!

Μέχρι και αυτή την ώρα τίποτα δεν έχει ζητηθεί από τη ΠΑ, ενώ αντιθέτως το ΥΠΕΞ έστειλε πέντε επιβατηγά πλοία κι ένα πετρελαιοφόρο στη Λιβύη,χωρίς καν να ενημερώσει το ΥΕΘΑ!!!

Όλες οι χώρες που έχουν στείλει πλοία,με πρώτη τη Τουρκία, τα συνόδευαν με πολεμικά πλοία,για λόγους ασφαλείας και με διαταγές να επέμβουν αν κάτι πήγαινε στραβά. Η Ελλάδα είναι η μοναδική χώρα που έχει απλά θέσει σε ετοιμοτητα μία φρεγάτα της...στη Σούδα!

Το άκρως παράδοξο είναι ότι στα συρτάρια του ΓΕΕΘΑ,υπάρχουν τουλάχιστον τρία έτοιμα σχέδια επιχειρήσεων,τα οποία εκτελέστηκαν με απόλυτη επιτυχία σε Αλβανία,Σομαλία και κυρίως στο εμπόλεμο Σοχούμι, χωρίς κυριολεκτικά να ανοίξει μύτη. Κανείς δεν έκανε το κόπο να τους ρίξει μια ματιά.

ΠΗΓΗ:.real.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dream.forumgreek.com
 
Στον αέρα η μεταφορά των Ελλήνων από τη Λιβύη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» MAIEYTHΡIO-NHΠIOTΡOΦEIO αστρων στον Μονόκερω, διπλα στον Ωρίωνα, τον ουράνιο Θηρευτή
» Οτι σε πάει στόν ΘΕΟ...
» Νέο τηλεπαιχνίδι στον Alpha

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ :: ΤΑ ΝΕΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ-
Μετάβαση σε: