Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Throse4
Παρόμοια θέματα
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
2 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 2 επισκέπτες

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

  Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Admin
Admin
ΔΕΣΠΟΙΝΑ


Αριθμός μηνυμάτων : 1540
Ημερομηνία εγγραφής : 13/06/2010
Ηλικία : 68
Τόπος : ΑΘΗΝΑ

 	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;     	 Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;  Icon_minitimeΤετ 23 Φεβ - 9:15

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]Γράφει ο Γιάννης Καλαμίτσης


Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;

ΕΙΝΑΙ 20 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ, Κυριακή του Ασώτου, και νιώθω βαθιά πικραμένος. Κι όταν νιώθω έτσι, σοβαρεύω άσχημα. Κάποτε, πιο παλιά, στις 20 Φεβρουαρίου τελείωναν οι χειμερινές εκπτώσεις… Τώρα τελειώνουν στις 28 του μήνα. Μιλάμε για τις εκπτώσεις στα εμπορεύματα… Επειδή υπάρχουν και κάποιες εκπτώσεις που δεν δείχνουν να τελειώνουν ποτέ. Είναι οι εκπτώσεις στην ποιότητά της ζωής μας… Εκπτώσεις στις αξίες της…

Στα ήθη και στα έθιμα… Στον σεβασμό προς τον συνάνθρωπο… Στην αξιοπρέπεια. Στην προσωπική τιμή. Στην ακεραιότητα των χαρακτήρων. Στο φιλότιμο. Σε όλα!

Δεν ξέρω αν και πότε αυτές οι εκπτώσεις θα τελειώσουν, αλλά μπορώ να προσδιορίσω, στο περίπου, το πότε άρχισαν. Μπορώ να θυμηθώ πότε λέχθηκε η περίφημη πλέον φράση: «Είπαμε να κάνει στον εαυτό του ένα δωράκι, αλλά όχι και πεντακόσια εκατομμύρια!» Αυτή η φράση, ειπωμένη από τον πρωθυπουργό της Ελλάδας Ανδρέα Παπανδρέου, λίγους μήνες μετά την ανάληψη της διακυβέρνησης της χώρας από το ΠΑΣΟΚ, λειτούργησε ως η πιστολιά του αφέτη στους δρόμους ταχύτητας. «Μπαμ» ηκούσθη στον αέρα και οι Έλληνες ξεχύθηκαν στον δρόμο της θεμιτής πλέον διαφθοράς. Θεμιτή η διαφθορά, αθέμιτη η υπερβολή! «Όχι και πεντακόσια εκατομμύρια, ρε κύριε Τζίμη»!

Διαβάζω τρεις από τις πολλές, όμοιες, ειδήσεις μιας μόνο ημέρας:

-Παράτυπες εντολές πληρωμής για άτομα με ειδικές ανάγκες έδινε υπάλληλος της διεύθυνσης Οικονομικών της Περιφέρειας Αττικής, ο οποίος κατά το χρονικό διάστημα 2002-2010 είχε δώσει σε συγγενή του εντολές για πληρωμές ΑΜΕΑ ύψους 700.000 ευρώ.

-Ένα εκατομμύριο ευρώ έχουν κάνει «φτερά» από το ταμείο του πρώην Δήμου Νεαπόλεως, ταυτόχρονα με την εξαφάνιση της υπαλλήλου που διαχειριζόταν τα συγκεκριμένα ποσά.

-Δικογραφία σε βάρος 53 ατόμων, τα οποία κατηγορούνται για την ανανέωση αδειών οδήγησης με πλαστά δικαιολογητικά, σχηματίσθηκε από την ΕΛ.ΑΣ.

Για να πετύχεις στη διαφθορά, πρέπει να κάνεις μεγάλες και συνεχείς εκπτώσεις στην εντιμότητά σου και σε ό,τι άλλο συνιστά τον σωστό άνθρωπο-πολίτη. Κι είναι ατελείωτες εκπτώσεις!

Πρώτοι στη διαφθορά οι Έλληνες - λένε οι στατιστικές. Κάποιος έχει πει πως οι λαοί έχουν τις κυβερνήσεις που τους αξίζουν. Σωστό κι αυτό! Σωστότερο, όμως, είναι το ότι οι κυβερνήσεις έχουν τους πολίτες που αυτές δημιούργησαν.


ΠΗΓΗ:real.g
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://dream.forumgreek.com
 
Πότε θα τελειώσουν οι εκπτώσεις;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Δεν θα πεθάνουμε ποτέ άτιμε ευρωθάφτη!
» Πέτρος Κωστόπουλος: Πότε κάνει πρεμιέρα η εκπομπή του στον ALPHA

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ :: ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ-
Μετάβαση σε: