Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Throse4
Παρόμοια θέματα
Σύνδεση
Ψευδώνυμο μέλους:
Κωδικός:
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
:: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
Πρόσφατα Θέματα
» MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΠΕΣ......
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

»  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Εθνική έρημος...
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» Το αστερακι μου!!!!!
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

» ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

Παρόντες χρήστες
1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
Συνταγές από το GreekCook.gr
ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

 

 ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ, ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ ΘΑΜΜΕΝΟΣ

Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
CYRANO

CYRANO


Αριθμός μηνυμάτων : 1260
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2010
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα

ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ, ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ ΘΑΜΜΕΝΟΣ   ΚΥΝΗΓΟΣ  ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ,  ΣΤΙΣ  ΑΛΠΕΙΣ  ΘΑΜΜΕΝΟΣ Icon_minitimeΔευ 28 Φεβ - 8:45

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Μια αρχικη αναπαρασταση του ανθρωπου των Αλπεων, ηλικιας 5.344 ετων, του οποιου το καλα διατηρημενο σκηνωμα ευρεθη το 1991 στο Νοτιο Τυρολο, φυλαγμενο μεσα στον παγετωνα της κοιλαδας Ετς σε υψομετρο 3.200 μ., που ελυωσε λογω κλιματικης αλλαγης. Ενω η ενδυμασια του ακολουθει πιστα τα ευρηματα, προσπαθεια να αποδοθουν ομοιοτητες προσωπου με ανθρωπότυπο σημερινων Αυστριακων, Ελβετων, Βαυαρων ειναι καταφανης. Ισως ευσεβεις ποθοι του καλλιτεχνη?? Ειναι νεολιθικος κατα συνειδηση και εχει στην κατοχη του μονον ελαχιστα χαλκινα εργαλεια, οπως η λεπιδα του πελεκεως και οι αιχμες των βελων στην φαρετρα του. Η εποχη του χαλκου, που ειχε αρχισει στα Βαλκανια 2.000 χρονια πριν απ'αυτον, δεν τον ειχε ακομα προφθασει καλα-καλα στα λημερια του. Ηταν 46 ετων, αρθροιτικος, 1,59μ., επασχε απο σκωληκιαση στο παχυ εντερο. Εγκατελειψε τον ματαιον τουτον κοσμον απο τραυμα βελους στον θωρακα και αιμορραγια μετα απο κτυπημα με αμβλυ οργανο στο κρανιο του. Ειχε μαζι του φαρμακαποθηκη με βοτανα, και πολλα ταττουαζ, σαν προληψη εναντι ασθενειων. Μαγικα ξορκια. Ιατροδικαστικη εμπειροτεχνια και συγχρονοι μεθοδοι αναπλασεως αποδιδουν σημερα 28/2/ 2011 τα χαρακτηριστικα του οπως φαινονται κατω. Περισσοτερο οικείος??? Παρατηρησαμε μηπως ενα παρομοιο προσωπο στον ευρυτερο περίγυρό μας? Ασκητης στο Αγ. Ορος ισως???
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΚΥΝΗΓΟΣ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΣ, ΣΤΙΣ ΑΛΠΕΙΣ ΘΑΜΜΕΝΟΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Οτι αφορά τήν υγεία μας!!!!
» Πεζόδρομος στις 12 Δεκεμβρίου η Πανεπιστημίου

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BLOGS :: BLOG CYRANO-
Μετάβαση σε: