Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ

ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΓΕΜΑΤΟ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΟΝΕΙΡΟ
 
ΦόρουμΠόρταλLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση
ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Throse4
Παρόμοια θέματα
    Σύνδεση
    Ψευδώνυμο μέλους:
    Κωδικός:
    Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη: 
    :: Έχω ξεχάσει τον κωδικό μου
    Πρόσφατα Θέματα
    » MIA KAΛΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.......
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΚυρ 14 Απρ - 3:26 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΣΑΣ
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΓΙΑ ΠΕΣ......
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΠαρ 6 Δεκ - 16:27 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΓΙΑ ΤΟΝ ΓΥΙΟ ΜΟΥ!
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΔευ 6 Μάης - 3:40 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » KAI TΩΡΑ......ΟΝΕΙΡΑ ΓΛΥΚΑ!!!!!!
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΤετ 17 Απρ - 0:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΚΑΙ Η ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ.....
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΚυρ 20 Ιαν - 8:48 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    »  ΓΛΥΚΟ ΜΙΛΦΕΙΓ
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΣαβ 8 Δεκ - 1:54 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Έθιμα των Χριστουγέννων απ’ όλο τον κόσμο!
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 22:09 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΚυρ 2 Δεκ - 14:23 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Γιατί υπάρχει η παλίρροια;
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:39 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Εθνική έρημος...
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΤετ 24 Οκτ - 11:35 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » Το αστερακι μου!!!!!
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΔευ 22 Οκτ - 4:58 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ προς ολες τις παρα φυσιν ξανθες
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΣαβ 13 Οκτ - 13:19 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΟΙ ΓΑΛΑΞΙΕΣ ::: ΠΩΣ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΟΥΣ
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 13:16 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    » ΤΟ ΑΣΤΕΙΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ......
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΠεμ 11 Οκτ - 10:53 από ΔΕΣΠΟΙΝΑ

    Παρόντες χρήστες
    1 χρήστης είναι συνδεδεμένος αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 1 επισκέπτης :: 1 μηχανή αναζήτησης

    Κανένας

    Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 15, στις Τετ 10 Απρ - 8:51
    ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΜΟΥ
    Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ
    Συνταγές από το GreekCook.gr
    ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ ΖΩΔΙΩΝ

     

     ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΕΙΔΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΑΚΡΙΑ

    Πήγαινε κάτω 
    ΣυγγραφέαςΜήνυμα
    CYRANO

    CYRANO


    Αριθμός μηνυμάτων : 1260
    Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2010
    Ηλικία : 57
    Τόπος : Αθηνα

    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Empty
    ΔημοσίευσηΘέμα: ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΕΙΔΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΑΚΡΙΑ   ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ  ΕΙΔΩΜΕΝΗ  ΑΠΟ   ΕΤΗ  ΦΩΤΟΣ  ΜΑΚΡΙΑ Icon_minitimeΠαρ 11 Μαρ - 14:30

    Ομαδα Ευρωπαιων αστρονομων χρησιμοποιουντων το VLT, μεγαλο τηλεσκοπιο του Ευρωπαικου Νοτιου Αστεροσκοπειου στο Παραναλ της Χιλης ανεκαλυψαν την ωριμοτητα στην νεοτητα του Συμπαντος: ενα τεραστιο σμηνος Γαλαξιων ανεπτυγμενο οσο και το γειτονικο μας σμηνος Γαλαξιων της Παρθενου (σε αποσταση 64 εκ. φωτος). Η ηλικια του Συμπαντος εντος της οποιας εφθασε στην ωριμοτητα ειναι 3 δισεκ. ετη, μικροτερη απο το ενα τεταρτο της ηλικιας του σημερα. Για τον λογο αυτον θεωρειται πολυ σπανιο φαινομενο. Τα αστρα του εχουν ηλικια τουλαχιστον 1 δισεκ. ετων, καθοσον διαγουν την ηλικια του Ερυθρου Γιγαντα. Ο ΧΜΜ-Newton, δορυφορος-παρατηρητηριο ακτινων Χ της ESA, επιστοποιησε οτι αραιο νεφος αεριου εχει προσελκυσθει και ισορροπησει βαρυτικα στο κεντρο του σμηνους, δειγμα της ωριμανσεως. Νεοτευκτα σμηνη υπο συσταση δεν ειχαν τον χρονο να επιτυχουν συγκεντρωση και σταθεροποιηση νεφων αεριου. Στους περισσοτερους Γαλαξιες-μελη του δεν παρατηρειται υπαρξη νεφελωματων με δραστηριοτητα γενεσεως νεων αστερων σ'αυτα. Οι ερυθρωποι Γαλαξιες κατω συναπαρτιζουν το σμηνος CLJ 1449+0856.
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
    Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
     
    ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ ΕΙΔΩΜΕΝΗ ΑΠΟ ΕΤΗ ΦΩΤΟΣ ΜΑΚΡΙΑ
    Επιστροφή στην κορυφή 
    Σελίδα 1 από 1
     Παρόμοια θέματα
    -
    » ΜΑΓΝΑΣΤΡΟ : Μισο βημα εμπρος απο την ΜΤ, κι'ομως τοσο μακρια!

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
    Η ΟΝΕΙΡΟΠΑΓΙΔΑ ΤΟ ΠΑΡΕΑΚΙ ΜΑΣ :: ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ BLOGS :: BLOG CYRANO-
    Μετάβαση σε: